O nás

Jak Live Sweaters vzniklo

Někdy jsem vděčný za svoji naivitu. Kdybych věděl, co mě kvůli výrobě prvního svetru čeká, asi bych se do toho vůbec nepouštěl.

Celé to začalo návštěvou jednoho hipsterského krámku v San Franciscu. Tam jsem totiž objevil tak trochu jiný svetr. Barevnější, nápaditější. Prostě cool.

Kamarádi mi ho po návratu do Prahy chválili, a oslovovaly mě díky němu i slečny. Obratem mi proto došlo, že takových svetrů chci víc.

První pokusy o výrobu

Jenže v Česku nic takového k sehnání nebylo. Rozhodl jsem se proto, že si pár svetrů nechám ušít (to byla ta naivní část).

Nejdřív jsem to zkoušel v Číně. Výsledek byl nekvalitní, komunikace složitá a dodací lhůty, že bych do Šanghaje stihnul dojít pěšky. Indonésie nebyla o moc lepší. A kvalitní svetry kupodivu málokdo zvládal uplést i v Česku.

Hledání vhodného materiálu

Správný materiál jsem hledal dlouho. Chtěl jsem něco, co vydrží, bude mi v tom příjemně a design do toho půjde vplést nenápadně.

Žádné nášivky, žádné tlustší vrstvy s motivem, žádné okatě přišité kusy.

Nakonec jsem, díky kamarádce objevil merino vlnu a okamžitě si ji zamiloval.

Byla měkounká, nenasávala pachy a regulovala tělesnou teplotu (jo, ta merino vlna). Jenže to mělo zase další háček. V Česku totiž existuje překvapivě málo pletáren, kde zvládají vytvářet složitější vzory.

Náročný rok a půl

Na první kvalitní svetr jsem tak kvůli všem těm Čínám, Indonésiím a dalším nešťastným pokusům čekal zhruba osmnáct měsíců.

Vyrobit ho dobře nebyla vůbec sranda. Jenže dnes díky tomu v Česku pleteme svetry, které nemají tak úplně obdobu. Na rozdíl od sportovních značek totiž vlastnosti merino vlny kombinujeme se stylovým designem.

Co od LiveSweaters můžete očekávat?

  • Jsou to svetry, co vydrží roky, a prát je stačí jen jednou za pár týdnů.
  • Svetry, které klidně budete ukazovat ještě i vnoučatům.
  • Svetry vhodné do společnosti i do přírody.

A já proto doufám, že naše oblečení budete zbožňovat stejně jako já.

Michal Richter, zakladatel Live Sweaters

203

 

 

Provozovatel webu Live Sweaters s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace