Výhody merino vlny

Merino má tolik skvělých vlastností, že vás se všemi z nich ani nebudeme zatěžovat. Na úvod jsme proto vybrali alespoň těch šest nejdůležitějších.

A co to merino vůbec je? Je to speciální druh ovcí, které žijí v extrémních teplotách. Jejich vlna se díky tomu přizpůsobuje okolním podmínkám a nejčastěji jsou chovány v Austrálii a na Novém Zélandu.

  • Nenasává pachy – V merinu můžete jít z párty klidně hned do práce. Kouřem cítit nebudete, jen bacha na ty pytle pod očima.
  • Méně se špiní – Vnější vrstva vláken z merina zabraňuje vstřebávání fleků. Látka navíc nevytváří statickou elektřinu, tím pádem se na ní méně usazuje prach.
  • Neškrábe – Oblečení z merina není jako svetry vaší babičky. Tahle vlna nekouše, je extra jemná a v létě ji můžete obléct klidně i na holou kůži.
  • Přizpůsobí se okolní teplotě – Merino ovce mají tuhý kořínek. Třeba ty novozélandské žijí v horách, kde je v zimě až mínus dvacet a v létě se teplota vyšvihne klidně i na třicet pět stupňů. Jejich vlna proto v zimě hřeje a v létě chladí.
  • Nemačká se – Fascinují vás lidi, co i na konci dne chodí v perfektně vyžehleném prádle? Už nemusí. To je totiž jednou z výhod merina.
  • Nevadí mu praní – Svetr z merina sice můžete nosit týdny bez zápachu, když už ho ale potřebujete vyprat, stačí ho strčit do pračky. Pere se na 30 °.
Provozovatel webu Live Sweaters s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace